Stěhuji se. Dlouho jsem přemýšlel jak se opět dostat do Koreje a za rozumných podmínek pobýt co možná nejdéle. Zde přišla příležitost, pro studenty Univerzity Palackého jinak zhola nemožná v rámci školních propozic, velmi vhod. Konkurz na stipendijní místo pro jednoho českého studenta vyhlášený univerzitou Pai Chai (배재대학교) skončil nade vše očekávání.

Za pár dní, s trochou štěstí, budu na palubě ČSA přemítat co udělám po příletu. Tedy než se vůbec do něčeho pustím, bude potřeba doplnit energii po únavném letu a není nic lepšího než jídlo. Korejská kuchyně je vyhlášená především zdravou stravou a pro běžného Čecha, schopného v krajním případě zkonzumovat lehce pálivou papriku, vydatně ostrými jídly.

Obraz018

Obr.1. Pohled v supermarketu zdánlivě připomínající hromadnou exekuci

Obraz019

Obr.2. Tradiční korejský alkohol. Vlevo jeden podávaný z bambusového stonku, vpravo druhý, tradiční víno nabírané naběračkou. Po pár kolech jsem zapomněl název obojího.

Ty více běžná bych prozatím nechal stranou. Pro teď tu mám specialitu, která zřejmně není pro každého, ba dokonce neznám korejce, který by si na ní pochutnal. Nakolik se jedná o Čínou inspirovanou gastronomii nedokážu posoudit. Jisté je, že dnešní společnost spěje ke "globální" kuchyni co se stravování týče, takže např. taková "želvička" už může být otázkou pouze nějaké té adžumy nebo harabŏdžiho.

Obraz002

Obr.3. Záběry pořizené při poslední návštěvě na jednom z velkých trhů - Namdaemun v centru Soulu.

Příště bych se rád zmínil o městě Daejeon ve kterém budu v dalších letech přebývat a o univerzitě Pai Chai, která mi podala pomocnou ruku.

Komentáře