Byla sobota, kolej osiřela a já jsem se vydal do hlavního města na setkání s místní, relativně početnou, českou studentskou obcí. Hlavní město Soul je vzdálené jen co by kamenem dohodil(rozuměj dvě hodiny autobusem), přesto jsem si přivstal, abych se lépe zorientoval. Přeci jen své město Daejeon ještě natolik neznám, tedy kromě většiny velkých nákupních center.

Den nezačal úplně nejlépe. Z lokální destinace, kampusu univerzity Pai Chai, jsem dle rady spolubydlícího vzal autobus směr Express bus terminal. Po chvíli ovšem bylo jasné, že transponovat se nebude až tak jednoduché, protože žádná zastávka daného jména nebyla na trase. Jakožto zběhlý cestovatel, zkušeně jsem šel za řidičem a optal se, kde mám vystoupit. Řidič uznale pokýval hlavou nad mojí korejštinou a sdělil mi, že mám vystoupit na další zastávce. Poděkoval jsem a vystoupil.

Pole rýže, nic jiného v okolí nebylo. Zřejmě nějaké nedorozumění. Co naplat, zastavil jsem kolemjdoucího adžošiho a zeptal se na směr. Jednoduché, "vezmi tento autobus a svez se další dvě stanice".  Později, když to ani napodruhé nevyšlo, musel jsem použít taxík, protože autobusové nádraží bylo opravdu hodně vzdálené. Poučil jsem se. Naše město není tak malé jako vypadá na mapě.

Do Soulu jsem dorazil s menším časovým deficitem, nicméně jsem stihl poobědvat a také pořádně zmoknout. Nejsem z cukru. Není nad jarní kyselou přeháňku, po které vám slezou vlasy.

Další na pořadu dne bylo setkání s Čechy. V české hospodě se nás sešlo celkem osm. Hospoda je příjemné místo v blízkosti Hongdae(홍대입구역, linka 2), sídlící v budově, která je věrnou replikou Staroměstské radnice. Vlastník je korejec a vaří se zde české pivo Plzeň.

Obraz011

Unikátní jsou ovšem i dámské toalety. Must see :)

Obraz010

Až na jednu vyjímku, jedná se o výměnné studenty zhruba mého věku, studující v angličtině od architektury, elektroniky a sociologie po koreanistiku. Příjemně mě překvapil Petr Talanda(nyní Yonsei University), kterého jsem u nás dříve učil korejštinu a narazil jsem na něj znovu zde v Koreji. Ostatni jsou známé firmy, patřící do blogující komunity - Martin Vlnas(Masarykova univerzita/Sungkyunkwan university (SKKU)), Jakub Dobeš(ČVUT/Seoul National University of Technology(SNUT)), Marie Burianová(FF UK/Sungkyunkwan university (SKKU)). Dále ještě Miroslav Řehoř(ČVUT/Seoul National University of Technology(SNUT)) a Jan Gřündel(ČVUT/Seoul National University of Technology(SNUT)). Ostatní nepřišli, možná příště.

seoulczechsmeeting

Komentáře